Frézování komínů Brno - Brno venkov

Do oblasti rekonstrukce a oprav komínů patří i jejich frézování. Frézováním se rozšiřuje vlastní komínový průduch pro následné vložkování. Frézování komínů se hojně využívá při rekonstrukcích nebo sanacích komínů, ale také v případě, že je potřeba zvětšit průměr komína například z důvodu výměny spotřebiče ,komínového požáru, atd. Frézováním lze vyčistit i zadehtovaný komín.

Pomocí frézování lze rozšířit vnitřní komínový otvor až o 2/3 jeho průměru. Samotné frézování se provádí pomocí hydraulické frézy, která za vysokých otáček opracovává vnitřní zdivo komína, které drolí na prach. Následuje vložkování, které zabezpečí těsnost komína a zajistí bezpečný odvod spalin od spotřebiče. Zároveň působí i jako prevence proti požárům a je tedy důležitým protipožárním opatřením.

Pokud rekonstruujete komínové těleso, je pro vás frézování komína správnou volbou. Přináší Vám ekonomickou i časovou úsporu. Rozhodně vyžaduje menší stavební zásah a finanční náklady než je bourání starého komína a následná výstavba nového. Realizace tohoto projektu nám obvykle nezabere více než jeden nebo dva dny

Běžně frézujeme cihly pálené, šamotové nebo vápeno-pískové, umíme vyfrézovat i šamotové komínové vložky, nemáme problém ani s uhýbaným průduchem, beton, kotovice nebo kameninová potrubí.

V žádném případě nefrézujeme azbest!

Provádíme veškeré kominické práce. V případě potřeby nás neváhejte kontaktovat.

Kontaktujte nás
Kominictví René Trnka Adresa sídla:
Mladova 507
664 01 Bílovice nad Svitavou +420 702 372 988